Rozrywka w najlepszym wydaniu

Każdy z nas ma swoją pasję i zainteresowania. Z przyjemnością obserwujemy zawodowe drużyny piłki nożnej, które zdobywają nagrody na arenach międzynarodowych i nie tylko. Patrzymy i gramy w piłkę nożną, pływamy na basenie, uprawiamy jazdę konną, czy też biegamy po korcie z rakietą tenisową, tak jak nasi ulubieni sportowcy. A czy czarodzieje mieli swoją ulubiona grę? Oczywiście, że tak. Jest nią doskonale znany wszystkim qudditch. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej o tej grze, to koniecznie powinien sięgnąć po książkę pt.”Quidditch przez wieki – ilustrowany” J.K. Rowling (https://www.taniaksiazka.pl/quidditch-przez-wieki-ilustrowany-joanne-kathleen-rowling-p-1413554.html).

W świecie czarodziejów

Co prawda opowieść o Harrym Potterze to fikcja, ale czasem lubimy sobie pomyśleć, że to, co zostało przedstawione w tej książce to prawdziwa historia. Że wśród nas są naprawdę czarodzieje, którzy mają swój świat i są w stanie przeniknąć do naszej rzeczywistości. Czy tak jest naprawdę? Może ktoś z nas będzie miał takąż możliwość, żeby się przekonać. W tym czasie warto spojrzeć na najnowszą propozycję J.K.Rowling, która jest fantastyczną propozycją dla wszystkich dużych oraz małych czytelników. Jeżeli ktoś wie jaka rozrywka fascynowała wszystkich czarodziejów, to koniecznie powinien poznać książkę, gdzie wszystko bardzo dokładnie jest opisane. Ta pozycja pojawiła się dwukrotnie na rynku. Pierwsza wersja bardziej skupiała się na opisie. Druga została wzbogacona o wiele barwnych ilustracji i grafik, dzięki czemu wiele rzeczy można wyobrazić sobie w jeszcze lepszy sposób. O tak dokładne ilustracje zadbała mugolska artystka Emily Gravett, dwukrotna laureatka Kate Greenaway Medal.

Na czym to polega

Quidditch przez wieki – ilustrowany” to po pierwsze zasady gry, które obowiązują wszystkich graczy. Za co odpowiadają poszczególni zawodnicy i jak powinni się oni przygotować do meczu? Dlaczego jest tak dużo piłek o tak różnej wielkości? Jak długo powinien trwać mecz? Czy odnalezienie znicza przesądza o losach gry? Ile trwał najdłuższy mecz qudditcha? Jaka drużyna jest najlepsza, jeżeli chodzi o tą grę, na świecie? Jak organizowane są mistrzostwa świata, że zwykli mugole nie są w stanie zorientować się, że takie coś się odbywa? J.K.Rowling po raz kolejny funduje wszystkim czytelnikom niesamowitą opowieść, dzięki której mogą oni się jeszcze lepiej bawić. Nawet, jeżeli ktoś jest mugolem, to koniecznie powinien wiedzieć na czym polega gra, która już od wielu wieków fascynuje czarodziejów. Po raz kolejny warto zawitać do świata Harrego Pottera.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com