Najlepsza i najciekawsza książka o grze ze świata Harry’ego Pottera

Przygody Harry’ego Pottera nieodłącznie kojarzą się z wieloma nietypowymi dla przeciętnego mugola rzeczami i wydarzeniami. Do tej kategorii zalicza się pewna popularna gra w Hogwarcie, w którą zacięte rozgrywki prowadzili uczniowie i uczennice szkoły magii. Na szczęście jej historia, zasady i elementy niezbędne do jej przeprowadzenia zostały ujawnione wszystkim. “Qudditch przez wieki – ilustrowany” to lektura pasjonująca jak sama gra!

Qudditch – gra jedyna w swoim rodzaju

Jeśli ktoś myśli, że książka zawiera bezbarwne opisy, przy których można co najwyżej ziewać, to jest w błędzie. Już od pierwszej strony nasuwa się jedno skojarzenie o tej publikacji – magiczna! I tak w istocie jest. Historia samej gry i słynnych zawodników przedstawiona jest w sposób mistrzowski, jak na Panią Rowling przystało. Nie brakuje też w tym wszystkim dozy humoru i specyficznego klimatu, który został lata temu stworzony przez autorkę w serii książek o młodym czarodzieju. A to tylko część kryjącej się tutaj atrakcyjnej zawartości.

Ciekawie prezentują się także fragmenty manuskryptów. Dodają one prawdziwie magicznego posmaku. Wraz z zapiskami czarodziejów tworzą wspaniały obraz historii Hogwartu. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę i wisienką na torcie są za to rozkładówki z piłkami. Nie byłoby może w tym nic specjalnego, gdyby nie jeden istotny szczegół – są one naturalnych rozmiarów! Ma się je wręcz ochotę wyciągnąć i zacząć grać. Wyglądają naprawdę imponująco i wizualnie prezentują się bardzo pięknie.

Całość dopełniają różne ciekawostki, które poszerzają wiedzę nie tylko na temat samej gry, lecz również świata Harry’ego Pottera i Hogwartu. Przy tej lekturze nie można się nudzić. Chce się do niej zaglądać w każdej wolnej chwili i nie tylko. W magiczny sposób wciąga i przenosi do zupełnie innej rzeczywistości.

“Qudditch przez wieki – ilustrowany” to obowiązkowa książka dla miłośników Harry’ego Pottera

Dobrze się stało, że Pani Joanne Kathleen Rowling przygotowała tę książkę, dbając przy tym o jej oryginalną formę. Sama treść jest interesująca, co w przypadku autorki nie powinno dziwić. Z kolei duże brawa należą się też za ilustracje. Wykonała je Emily Gravett, której rysunki zdobią wiele książek. Współpraca dwóch utalentowanych kobiet mogła zakończyć się tylko w jeden sposób – czymś wyjątkowym.

Fani Harry’ego Pottera nie mogą nie posiadać tej książki na swoich półkach. Niech dodatkowo zachęci ich fakt, że wstęp napisał Albus Dumbledore. Czy potrzeba czegoś więcej? Chyba jedynie boiska do qudditcha i chętnych do gry. Po tej lekturze nie powinno być z tym problemu!

Książka zdjęcie od freepik z pl.freepik.com